Ahlatcı Yatırım

Haftanın üçüncü işlem gününde piyasaların Çin’de ortaya çıkan korona virüsün yayılmasının olası etkilerini değerlendirmeleri ile birlikte günün ilk yarısındaki gerilemesini terse çevirerek gün sonunda yatay hareketini sürdüğü takip edilmişti. Haftanın dördüncü işlem gününde ise yatırımcıların Çin’de ortaya çıkan korona virüsünün devam eden etkileri ile birlikte gün içerisinde dalgalı seyrine devam eden Gümüş’ün, gün sonunda sınırlı kayıplarını sürdürdüğü izlendi.

Teknik olarak incelediğimizde, Gümüş’ün 17,70 Dolar seviyesinde belirleyici olmaya devam ettiği gözlendi. 17,90 direnç seviyesinin altında kaldığı sürece gelebilecek satışlar ile aşağı yönlü eğilimin devam etmesi durumunda 17,50, 17,30 ve 17,10 takip edilmesi gereken önemli destek seviyeleridir. Gelebilecek olası ile Gümüş’teki eğilimin yukarı yönlü hareketinde ise 17,90, 18,10 ve 18,30 direnç seviyeleri takip edilmelidir.

Venbey Yatırım

Gümüşte kayıplar geçen hafta ara vermiş gibi kendini gösterdi. USD’deki güç ve büyük para birimlerinin bozulmasının etkileri piyasaya baskı yapıyor. 50, 100, 200 günlük hareketli ortalamaların altında uzun süre kalınması satış baskısı devam edebilir. Altından güç yansıması ise hala olasılıklar dahilinde.

Gümüşte aşağı yönlü hareketlerde 17.50 ve 17.30 dolar seviyeleri destek olarak takip edilebilir. Olası yukarı yönlü hareketlerde 18.10 ve 18.20 dolar seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.